V Kalifornii dokončujú najdrahší dom v USA za 500 mil. USD

Jeho výstavba sa síce o niekoľko rokov predĺžila, no kvalita a vybavenie domu tým nijak neutrpí. Práve naopak. Aktuálne dokončovaná kalifornská vila The One má byť pýchou amerického rezidenčného trhu a zároveň najdrahším domom (nielen) v USA.

Klenot kalifornskej štvrte Bel Air sa začal budovať ešte pred 7 rokmi. Už vtedy sa v zákulisí hovorilo o tom, že by mohlo ísť o najdrahší dom v USA. Od tejto vízie sa nepoľavilo napriek  viacerým komplikáciám, ktoré jeho realizáciu výrazne zdržali. A podľa najnovších informácií nasvedčuje všetko tomu, že sa ju aj podarí naplniť. 

Dom za rekordných 500 mil. USD

Podľa nedávnych informácií zverejnených niekoľkými americkými médiami by sa cena vily The One mohla vyšplhať až na 500 mil. USD. Za takúto „astronomickú“ čiastku sa doposiaľ nepredal žiadny z amerických domov. Rekord údajne drží rezidencia z Hamptons, ktorej cena sa vyšplhala na 137 mil. USD. Ceny najdrahších európskych nehnuteľností síce stáli ešte viac, no ani 300 mil. USD nestačí na to, aby ich dokončovaný kalifornský dom netromfol.

Vila The One v niekoľkých číslach:

– výmera celého rezidenčného sídla dosahuje veľkosť 9 300 m²

– celý pozemok, na ktorom dom budujú, dosahuje vyše 5 akrov

– dom bude disponovať 20 spálňami, z toho 7 bude pre personál

– najväčšia z 20 spální sa má rozprestierať na ploche až 510 m²

– k rezidencii patrí aj menšie nádvorie so 4 súkromnými bazénmi

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: www.mccleandesign.com

Nechajte Komentár

'