Rekreačné nehnuteľnosti pri vode. Klasika aj ultramoderná kapsula

Každý má predstavu relaxu inú, niekto chce more, niekto hory, niekto hotely, niekto jazerá… V tohtotýždňovom Novom bývaní budeme hľadať rekreačnú chatu – domček pri vode pre mladú rodinu, kde budú spolu počas víkendov a letných prázdnin. Ich predstava je tráviť čo najviac času s deťmi v prírode, pri vode, na mieste, kde nie je veľa ľudí a mimo Bratislavy. Žiadne rušné miesto.

Klasika v Bodíkoch

Prvá lokácia – Bodíky, veľmi pekne zrekonštruovaná poschodová chata v odľahlej časti, blízko vody, s vlastným mólom, terasou a pozemkom, ktorý je vo vlastníctve urbariátu.
Druhá chatka je tiež v Bodíkoch, vzdialená pár metrov od vody, zariadená, po rekonštrukcii, ale určite ju treba ešte prerobiť. Tejto úlohy sa ujal architekt Balázs Füzék a chatku navrhol pre potreby rodiny s dvoma deťmi.

Kontajnerová chatka

Ďalším tipom je prenosná, kontajnerová chatka, ktorú je možné umiestniť si na vlastný pozemok. Oliver s Vladom si pozreli vzorový modul, ktorý sa dá prispôsobiť veľkosťou, vnútorným aj vonkajším prevedením podmienkam majiteľov.

Ultramoderná Ecocapsula

Bonusová ponuka je Ecocapsula – čo je vlastne ekologický karavan, s ktorým môže ísť majiteľ kamkoľvek a postaviť ho kdekoľvek. Dá sa prepravovať za autom. Mikrodom je úplne energeticky nezávislý, funguje len na zelenú energiu. Je to „smart“ dom a človek, ktorý ho bude krátkodobo obývať by mal byť tiež „smart“ a vystačiť si len s málom. Po pobyte v tomto domčeku by si mal každý získané návyky zobrať domov . Tento slovenský unikát je ocenený v zahraničí. Na Slovensku je zatiaľ len jeden prototyp, ale zámerom majiteľov je spustiť malosériovú výrobu.

Zdroj (text/foto): Nové bývanie

Nechajte Komentár

'