Slovenka Adriana oslovila Nové bývanie s prosbou o nájdenie apartmánu pri mori, v ktorom by mohla dovolenkovať aj počas jesene a určitú časť roka by ho prenajímala. Na pomoc si zobrala kamarátku Katku. A spolu s Vladom Voštinárom a televíznym štábom sa vybrali do Španielska.
Apartmán pri mori
Ako destináciu na oddych si Adriana vybrala mestečká Denia a Jávea, ktoré sa nachádzajú medzi Alicante a Valenciou. Celý štáb aj s Katkou vyrazili do Španielska v októbri, v období, keď môžeme vidieť ešte ľudí kúpať sa v mori. Teplé počasie tam vraj býva až do polovice decembra. Oblasť Costa Blanca North nie je na Slovensku až tak známa. Týmto krásnym miestom ich sprevádzala slovenská maklérka Eva. A čo očakáva Adriana od ponuky? Miluje slnko, more a apartmán alebo domček nemusí byť priamo pri mori, ale určite by sa mal nachádzať do 15 minút chôdze. Samozrejme bude rada, ak sa v okolí budú nachádzať obchody a záleží jej tiež na prostredí okolo apartmánu. Rozpočet má do 200 000 euro.
Ceny ako na Slovensku
Pri prehliadke apartmánov a viliek zostanete príjemne šokovaní cenou. Ak si totiž porovnáte byty v Bratislave a v Španielsku tak sa pohybujú v rovnakých cenových reláciách a mesačné náklady sú v rozmedzí od 80 do 130 eur. Kamarátky si spolu pozreli tri štvorizbové apartmány a jednu trojizbovú vilku. Všetky sa pohybovali v hodnote od 165 000 do 199 000 eur a boli na skok od mora. Hľadanie nebolo márne. Adriana našla to čo hľadala, príjemný domček, uzavretý rezort pod dohľadom ochrany, s bazénom, blízko mora a všetko je tam po ruke, presne podľa jej gusta.
Kontajnerová chatka
Ďalším tipom je prenosná, kontajnerová chatka, ktorú je možné umiestniť si na vlastný pozemok. Oliver s Vladom si pozreli vzorový modul, ktorý sa dá prispôsobiť veľkosťou, vnútorným aj vonkajším prevedením podmienkam majiteľov.
Ultramoderná Ecocapsula
Bonusová ponuka je Ecocapsula – čo je vlastne ekologický karavan, s ktorým môže ísť majiteľ kamkoľvek a postaviť ho kdekoľvek. Dá sa prepravovať za autom. Mikrodom je úplne energeticky nezávislý, funguje len na zelenú energiu. Je to „smart“ dom a človek, ktorý ho bude krátkodobo obývať by mal byť tiež „smart“ a vystačiť si len s málom. Po pobyte v tomto domčeku by si mal každý získané návyky zobrať domov . Tento slovenský unikát je ocenený v zahraničí. Na Slovensku je zatiaľ len jeden prototyp, ale zámerom majiteľov je spustiť malosériovú výrobu.