Možnosti využitia dažďovej vody v domácnosti

Nedá sa piť, no možností jej využitia je hneď niekoľko. Navyše, na rozdiel od klasickej vody z vodovodu za ňu nemusíme platiť a aspoň malou mierou pomôžeme planéte. Reč je o dažďovej vode, ktorá sa dá v domácnosti zužitkovať aj týmito spôsobmi.

Pri praní

Obavy z využitia dažďovej vody pri praní vyvracajú viaceré štúdie. Podľa nich je množstvo baktérií v dažďovej vode neškodné a len nepatrne väčšie ako v bežnej pitnej vode. Plusom je aj mäkkosť vody, vďaka ktorej nie je nutné používať toľko pracieho prášku.

Zdroj: laundry-service-singapore.com

Na splachovanie WC

Práve tvrdosť chlórovanej vody patrí k hlavným príčinám vzniku vodného kameňa. Využitím dažďovej vody na splachovanie tak značne znižujeme riziko jeho vzniku vo WC. Zároveň tým šetríme pitnú vodu a znižujeme finančné náklady na jej spotrebu.

Zdroj: SuSanA Secretariat – www.flickr.com

Pri upratovaní

Umývanie podlahy alebo iné upratovacie práce takisto nevyžadujú pitnú vodu. Tá dažďová si tak nachádza ďalšiu formu využitia, ktorej výsledkom je citeľná úspora. Okrem zužitkovania v domácnosti si ňou môžeme pomôcť napríklad aj pri umývaní auta na dvore.

Zdroj: clothingculture.co

Na zavlažovanie izbových kvetov a záhrady

Plusy dažďovej vody nachádzajú uplatnenie aj pri polievaní izbových kvetov alebo záhrady pri dome. Voda nie je slaná ani upravená chlórom, čo zeleni dosť prospieva. Problémom sa však stáva zavlažovanie takouto vodou v oblastiach známych kyslými dažďami.

Zdroj: banggood.com

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Zdroj foto: makemebuilder.com, laundry-service-singapore.com, SuSanA Secretariat – www.flickr.com, clothingculture.co, banggood.com, globaltanks.com.au

Nechajte Komentár

'