Pozrite sa, ako dnes vyzerá dom, kde sa natáčal film Sám doma

Vždy, keď je Kevin doma sám, vieme, že začína zábava a sviatky. Vianočným symbolom sa už stal aj filmový dom McCallisterovcov v Chicagu. Viete, ako vyzerá dnes?

Rodinná komédia Sám doma z roku 1990 sa už stala vianočnou klasikou. Príbeh osemročného Kevina, ktorého náhodou nechá rodina na Vianoce samého a on je nútený brániť svoj domov pred dvomi nešikovnými zlodejmi nás poteší, aj keď ho vidíme už po stý raz. Film sa stal takým slávnym, že urobil z malého herca Macaulaya Culkina jednu z najväčších detských hviezd všetkých čias a z domu, v ktorom sa natáčal, sa stala tiež legenda. Tento krásny tehlový dom je však skutočný, aj keď možno viac zabezpečený pred banditmi, ako ten filmový.

Zdroj: thesun.co.uk

Prechádzka po pamätných miestach

Dom na adrese 671 Lincoln Ave, Winnetka v Illinois bol postavený v roku 1920. Krátko predtým, ako ho našla produkčná spoločnosť, patril Johnovi a Cynthii Abendshienovcom. Režisér Chris Columbus neskôr uviedol, že nájsť dom podľa jeho vízie nebola ľahká úloha. „Potrebovali sme dom, v ktorom sa dajú natočiť kaskadérske kúsky, ale zároveň bude aj vizuálne príťažlivý. Teda aby z neho bolo cítiť teplo domova aj nebezpečenstvo súčasne. Mal to byť dom, ktorý vyzerá nadčasovo a v ktorom by bolo pre dieťa zábavné ostať sám doma,“ vysvetľuje režisér.

Nechajte Komentár

'