Maklér kupujúceho

Maklér kupujúceho, resp. realitný maklér kupujúceho je služba, ktorú v zahraničí v prípade kúpy nehnuteľnosti využíva veľká časť kupujúcich.

V súčasnosti sa väčšina obchodných prípadov realizuje prostredníctvom realitnej kancelárie, resp. realitného makléra.

Vďaka tejto službe urobíte najlepšie možné rozhodnutie bez zbytočných stresov. Počas celého procesu kúpy sa môžete spoľahnúť na realitného makléra, ktorý sa venuje tejto problematike profesionálne, má prehľad o cenách na trhu, a práve preto bude rozumieť tomu, ako sa môže vyvíjať cena vami vybranej nehnuteľnosti. Nestranne vás na obhliadkach nehnuteľností upozorní na dôležité aspekty nehnuteľnosti, čo je a čo nie je výhodná kúpa, pričom bude dbať na vaše predstavy a skutočné potreby.

Ako prebieha služba realitný maklér kupujúceho?

Prieskum trhu

V prvom kroku preskúmame trh. Na základe Vašich požiadaviek a predstáv nájdeme najvhodnejšie realitné ponuky, ktoré sú aktuálne dostupné. Máme prístup k ponukám, ktoré nie sú verejné, no častokrát môžu byť najzaujímavejšie.

Profesionálne obhliadky

Následne uskutočníme obhliadky nehnuteľností. Preveríme za Vás technický a právny stav nehnuteľností, upozorníme na všetky pozitíva a negatíva.

Vyjednanie kúpnej ceny

Komunikáciu s predávajúcim alebo s maklérom predávajúceho nechajte na nás. Vo väčšine prípadov sme schopní na základe našich skúseností vyjednať lepšiu cenu oproti ponukovej cene nehnuteľnosti.

Financovanie

Spolupracujeme s nezávislým finančným poradcom, ktorý Vám pomôže pri výbere úveru a možnostiach financovania. V prípade potreby zariadime aj znalecký posudok.

Zmluvná dokumentácia

V predposlednom kroku pripravíme zmluvnú dokumentáciu, pôjdeme s Vami k notárovi. Kontrolujeme priebeh celého realitného obchodu. Uhradíme náklady spojené s prevodom vlastníckeho práva. 

Odovzdanie kľúčov

V poslednom kroku Vám pomôžeme pri protokolárnom odovzdaní nehnuteľnosti a prepise u dodávateľov energií. 

NEVÁHAJTE, OBRÁŤTE SA NA NÁS A NÁJDEME VÁM NOVÉ BÝVANIE.

'